NEWSLETTER - PRACA NA E-MAIL
ZMIEŃ USTAWIENIA / WYPISZ SIĘ

Dlaczego warto założyć konto na GoldenLine lub LinkedIn?

Dlaczego warto założyć konto na GoldenLine lub LinkedIn?

Masz ogromny wpływ na to, jak będziesz postrzegany przez potencjalnych pracodawców i osoby pracujące w danej branży. Masz dobrą posadę i nie zamierzasz w najbliższym czasie jej zmieniać?

Nie szkodzi – i tak warto, aby zadbał o swój wizerunek. Okazuje się, że dziś jest to stosunkowo łatwe, bo w sieci działają serwisy specjalizujące się w budowaniu kontaktów zawodowo-biznesowych.


Daj się poznać innym

Portali pozwalających budować kontakty zawodowo-biznesowe przybywa w sieci cyklicznie. Te, które cieszą się największą popularnością wśród użytkowników to m.in. GoldenLine i LinkedIn. Każdy z nich pozwala założyć darmowe konto i opublikować informacje na temat swojej dotychczasowej ścieżki zawodowej. To jednak nie wszystko, bo poszczególni użytkownicy mogą również dodawać swoich znajomych i zbierać referencje od swoich współpracowników czy przełożonych. Założenie konta na wybranym serwisie nie zajmie ci wiele czasu. 


Pokaż się jako specjalista

Nie musisz mieć dużego doświadczenia zawodowego, aby pomóc innym lub podyskutować o aktualnej sytuacji w branży z bardziej doświadczonymi pracownikami. Na portalach pozwalających budować sieć kontaktów biznesowo-zawodowych znajdziesz grupy dyskusyjne. Dołączając do wybranych, możesz zakładać nowe tematy lub zabierać głos w toczących się dyskusjach. W ten sposób pokazujesz, co wiesz. A to może zaprocentować – nie powinieneś pamiętać, że jeżeli w przyszłości będziesz poszukiwał posady, to potencjalny pracodawca z pewnością sprawdzi, na jakich portalach i jak wypowiadałeś się.


GoldenLine czy LinkedIn – gdzie założyć konto?

Możesz zastanawiać się, czy jest sens utrzymywać konta na każdym z tych serwisów – nie, wystarczy jedno, ale mądrze prowadzone. Gdzie zatem założyć profil? Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa, a wiele zależy od twoich umiejętności, doświadczenia zawodowego i wykształcenia.

W Polsce zdecydowanie bardziej popularny jest GoldenLine, ale coraz więcej – głównie młodych osób – decyduje się założyć konto na portalu LinkedIn. Jeżeli jednak zapytać poszczególne osoby, dlaczego wybrały one ten, a nie inny serwis, wskażą jego zalety. Poza wygodniejszym interfejsem, co jest kwestią dość indywidualną, zwolennicy GoldenLine wskazują na aktywność polskich przedsiębiorców na portalu, zaś sympatycy LinkedIn możliwość brania udziału w bardzo ciekawych dyskusjach. Rzeczywiście, w przypadku serwisu LinkedIn forum jest bardziej rozbudowane, więcej też rozpoczętych tematów, a ma to oczywiście związek z jego zasięgiem.


Nie tylko dla pracowników

O GoldenLine, LinkedIn czy innych tego typu portalach przyjęło się uważać, że są one dedykowane pracownikom. Nie do końca jest to prawda, bo konto tam mogą założyć również przedsiębiorcy. Jeżeli jesteś jednym z nich, możesz w ten sposób nie tylko pozyskać nowych pracowników, lecz także wypowiadać się w interesujących cię tematach. To również forma promocji firmy. Pokazując się jako specjalista możesz jedynie zyskać. Ponieważ dziś pracownicy dokładnie sprawdzają przedsiębiorcę, do którego mają zamiar wysłać np. CV, pokażesz się z dobrej strony. Jako pracodawca, który nie jest anonimowy, możesz liczyć, że w przypadku prowadzenia poszukiwań pracownika, firmowa skrzynka elektroniczna zostanie dosłownie zasypana aplikacjami, a ty będziesz mógł wybrać najlepszą kandydaturę.

Zobacz inne porady dla pracowników

Komentarze

(brak komentarzy)
Redakcja Praca-zabrze.info zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.

PRACA W MIASTACH
Zabrze (0)
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2007-2018